آویژه فارمد

گروه توسعه صنایع دارویی و غذایی آویژه فارمد

گروه توسعه صنایع دارویی و غذایی آویژه فارمد، در سال 1388 تحت نام دامینه با هدف واردات دارو،ضدعفونی و افزودنی های خوراکی در صنعت دامپروری پایه گذاری گردید. تجربه بیش از یک دهه همکاری، مدیریت و مشارکت در شرکت های تولیدی گوناگون ما را بر آن داشت که از سال 1397 فعالیت خود را در زمینه تولید مکمل و افزودنی های خوراکی، دارویی، ضدعفونی و بهداشتی در بخش دامی و انسانی آغاز نماییم.

دانش تخصصی و بروز مدیران،مشاوران و همکاری با اساتید برجسته دانشگاهی در بخش تحقیق و توسعه و هم اندیشی متخصصین تغذیه، داروسازی و دامپزشکی سبب تولید محصولاتی جدید و دانش بنیان گردیده که پیشرو در ایران و خاورمیانه می باشد. بکارگیری متخصصین بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش گسترده باعث آن گردید که محصولات این شرکت در کلیه مناطق کشور عزیزمان ایران در دسترس همگان قرار گیرد. تولید محصولات تخصصی (درمانی-تغذیه ای) تحت برندهای مختلف با نگرش غدای سالم، زندگی سالم باعث گردیده این گروهبه عنوان واحد پیشرو در تولید این محصولات در کشور مطرح گردد.
چشم انداز ما تحقیق و توسعه در علوم نوین تغذیه ای و دارویی، تولید و ارتقاء محصولات و گسترش فروش در بازارهای بین الملل می باشد.

هدف اصلی این شرکت تولید محصولاتی بر پایه سویه‌های بومی و سازگار با فلور میکروبی مردم ایران با کیفیتی در حد استاندارد‌های بین المللی است. به این منظور واحد تحقیق و توسعه تک ژن به پشتوانه بیش از 10 سال تحقیق هدفمند توسط برترین متخصصین اقدام به گردآوری کلکسیونی بالغ بر 700 سویه از باکتری های اسید لاکتیک بومی ایران نموده است. این سویه‌ها بر اساس استاندارهای بین المللی ارزیابی و پس از مطالعات آزمایشگاهی و بالینی با همکاری دانشگاه‌های معتبر داخلی و بین المللی و کسب مجوزهای لازم به بازار عرضه شد. رسالت تک‌ژن به عنوان یکی از برترین شرکت‌های دانش بنیان ارائه محصولات هدفمند برای پیشگیری و کمک به درمان بیماری های مختلف است. حاصل این تحقیقات تولید انواع مکمل‌های پروبیوتیک تحت برند BIO با پشتوانه بیش از 10 ثبت اختراع و ده‌ها گزارش و مقاله به نام این شرکت می‌باشد.

پیش از این تا حدودی در مورد کنسانتره صحبت کردیم. تا اینجا می‌دانیم که کنسانتره جز لاینفک یک جیره‌ی غذایی کامل برای طیور به حساب می‌آید و حذف آن از دان می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به سلامت طیور وارد کند. كنسانتره طيور مجموعه‌ای متراكم از مواد اصلي مورد نياز جهت توليد دان است كه با استفاده از جديدترين اصول فن‌آوری تغذيه و بكارگيری فرمولی متعادل و در عين حال غنی تهيه می‌شود.


خوراک یا دان طیور در واقع غذایی برای طیور مزرعه از جمله مرغ، اردک، غاز و سایر پرندگان اهلی است. پیش از قرن بیستم، مرغ‌ها بیشتر در مزارع سنتی و بدون هیچگونه‌ سیستم مکانیزه نگهداری می‌شدند و با خوردن حشرات، دانه‌های پراکنده در سطح زمین و گیاهان اطراف مزرعه، تغذیه‌ی خود را فراهم می‌کردند. البته در همان دوران نیز دانه‌های مغذی و غلات، پسماندهای غذاهای خانگی، مواد غذایی حاوی کلسیم مانند پوسته صدف و پسماند باغ و باغچه تکمیل‌کننده خوراک طیور بوده است.

به احتیاجات تغذیه ای و مقدار غذایی که به مصرف دام می رسد جیره می گویند. در اصطلاح دامپروری جیره غذایی در دو مفهوم مجزا، جیره نگهداری و جیره تولید به کار برده می شود. جیره نگهداری به مقدار غذایی گفته می شود که باعث زنده ماندن گوسفند می شود. اما جیره تولید با هدف پروار کردن و تولید گوشت در برنامه غذایی دام قرار می گیرد. به طور کلی دامپروران توجه ویژه ای به تامین کافی و به موقع نیاز غذایی دام ها در مراحل مختلف رشد دارند.

سگ‌ها و گربه‌ها دارای تغذیه‌ای متفاوت و شرایط نگهداری خاصی هستند. مسلماً می‌دانید که مهم‌ترین عامل در سلامتی این حیوانات تغذیۀ آن‌ها است. اگر به تغذیه آن‌ها توجه داشته باشید، حیوان شما به مدت طولانی عمر خواهد کرد و همیشه سرحال و سرزنده خواهد بود. برای این که غذای مناسبی برای‌شان انتخاب کنید.​


مکمل غذایی به‌صورت قرص یا شربت است. این محصول از مواد طبیعی تشکیل شده است که برای تأثر مثبتشان روی سلامت و کیفیت پوست و مو حیوانات اهمیت دارند.​

بر مبنای شواهد علمی موجود توصیه می‌شود که به منظور ضدعفونی کردن دست ها و سطوح، به هیچ عنوان از الکل صنعتی، مواد ضدعفونی کننده فاقد مجوز ساخت و بدون امکان پیگیری، استفاده نشود. در صورت عدم دسترسی به الکل 70 درصد و فرآورده‌هایی نظیر ژل‌ها و محلول‌های ضدعفونی استاندارد، استفاده از محلول های سفید کننده خانگی نظیر وایتکس (محلول هیپوکلریت سدیم، حداقل حاوی 5 درصد کلر فعال) که کارایی خوبی برای حذف ویروس‌ها از خود نشان داده است، به عنوان جایگزین پیشنهاد می شود. با این وجود مد نظر داشته باشید که غلظت محلول وایتکس (هیپوکلریت سدیم) مورد استفاده باید در محدوده یک درصد باشد. ​

گواهینامه و استانداردها